Kościół Parafialny

Ołtarz główny w prezbiterium, zwany wielkim, drewniany z sześcioma kolumnami na dwukondycjanowym cokole, zwieńczony okazałym szczytem. W polu głównym obraz Nawiedzenia Najświętszej Panny Marii, tzw. mały z dwoma aniołkami u góry, trzymającymi wstęgi z napisami dotyczącymi Nawiedzenia. Jest to obraz barokowy z przełomu XVII/XVIII w.

Między kolumnami ołtarza umieszczone są 4 rzeźby u dołu (późnobarokowe z przed 1750 r.): św. Piotra i św. Pawła oraz św. Katarzyny i św. Anny.

W kaplicy Pana Jezusa na północnej ścianie znajduje się drewniany ołtarz z krucyfiksem (mieści wizerunek Pana Jezusa na krzyżu). U szczytu ołtarza jest gloria z Okiem Opatrzności wśród obłoków, promieni i uskrzydlonych główek aniołków, a po bokach dwie niewielkie rzeźby aniołków. Ołtarz ten odnowiony był około 1880 r.

Przy łuku tęczowym po lewej stronie (patrząc na ołtarz główny) znajduje się ołtarz św. Anny. W polu głównym ołtarza znajduje się barokowy obraz św. Anny Samotrzeć, pochodzący z przełomu XVII/XVIII w. Obraz malowany na płótnie, w metalowej posrebrzanej sukience z tegoż czasu. Według inwentarza z 1886 r. był to obraz przedstawiający św. Annę, Najświętszą Maryję Pannę i Dziecię Jezus. Istnieje wzmianka z 1883 r., że był nowo wyzłocony. U szczytu ołtarza znajduje się niewielka rzeźba św. Jana Chrzciciela. Ołtarz ma mensę murowaną i portatyl.

Po prawej stronie umieszczony jest ołtarz św. Marii Magdaleny, a w nim (w środku) barokowy obraz św. Marii Magdaleny na płótnie z początku XVIII w. U jego szczytu widnieje niewielka rzeźba św. Sebastiana. Ma mensę murowaną i portatyl.

W nawie po lewej stronie stoi ołtarz św. Antoniego z obrazem św. Antoniego Padewskiego z Dzieciątkiem Jezus. Jest to obraz barokowy z XVII/XVIII w. Ma mensę murowaną i portatyl.

Po prawej stronie - w nawie - znajduje się analogiczny do poprzedniego drewniany ołtarz św. Józefa, mieszczący obraz św. Józefa z Dzieciątkiem na płótnie z 1 połowy XVIII w. Ołtarz ten odnowiono m. in. w 1883 r.

W prezbiterium po prawej stronie, dość wysoko, jest drewniana ambona, ozdobiona, w części złocona. Przy niej znajdują się rzeźby czterech ewangelistów na korpusie i rzeźba Michała Archanioła na baldachimie, a pod baldachimem symbol Ducha Św. Wejście na ambonę, po schodach, usytuowane jest od zakrystii.

W kościele znajduje się chór murowany na łuku sklepionym, z balustradą z drewna, wyposażony w organy o 10 głosach; z rzeźbą po bokach.

(informacje dzięki uprzejmości ks. Juliana Brzezickiego)